Firma DAN-MAX powstała w 2010r. Od tego czasu świadczy usługi w zakresie wycinki drzew i krzewów, odśnieżanie dachów, malowanie dachów, usuwanie gniazd owadów oraz inne prace wysokościowe.

Posiadamy niezbędny sprzęt oraz uprawnienia do prowadzenia tego typu prac.

Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie.

 

Firma posiada własne ubezpieczenie OC.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.

W naszej ofercie:

- wycinka drzew trudnych technikami alpinistycznymi:

  • cmentarze, parki, zwarta zabudowa, place pod budowę

pielęgnacja drzew:

  • usuwanie suchych konarów i gałęzi
  • usuwanie wiatrołomów
  • formowanie koron drzew

 

- karczowanie krzaków

- zrębkowanie gałęzi

- czyszczenie rynien

- malowanie dachów:

  • mycie, czyszczenie, malowanie

- odśnieżanie dachów

- usuwanie gniazd owadów

 

Wycięcie drzewa… wolno? Nie wolno?

Dużo osób zadaje sobie pytanie czy może wyciąć drzewo na swojej posesji, czy może musi uzyskać pozwolenie? A  może jednak wytnie i nikt nie zauważy, albo zakończy się to drobnym mandatem…

Wycinka drzewa WYMAGA ZEZWOLENIA! ( po za wyjątkami opisanymi poniżej), bez znaczenia czy to prywatna posesja czy teren pod inwestycje (późniejsze tłumaczenia „przecież moja działka to moje drzewo”).
Nie może to być nasza samowola, w przypadku ścięcia drzewa na które nie ma, bądź nie uzyskano zezwolenia grożą bardzo wysokie kary , sięgające nawet kilkuset tysięcy złotych.

Zezwolenie uzyskać można od wójta gminy, burmistrza lub prezydenta miasta. Pozwolenie na wycinkę osobom prywatnym wydawane są bezpłatnie, w przypadku firm i instytucji należy niekiedy uiścić opłatę.

Planując wycinkę, należy wcześniej udać się do urzędu gminy/miasta w celu złożenia wniosku o pozwolenie na wycinkę. W przypadku gdy drzewo znajduję się na terenie objętym ochroną, należy uzyskać pozwolenie również od jednostki zarządzającej danym obszarem.

Urzędy w większości mają gotowe formularze wniosków o wydanie pozwolenia. Wniosek taki zawiera dane personalne wnioskodawcy, nazwę gatunku drzewa/krzewu przeznaczonego do usunięcia oraz obwód pnia mierzony na wysokości 130cm. Koniecznie trzeba podać przyczynę wycinki, oraz w miarę możliwości dołączyć plan sytuacyjny z lokalizacją drzewa przeznaczonego do usunięcia. Należy określić też przewidywany termin zabiegu, a do wniosku dołączyć kopię aktu własności, dzierżawy lub inny dokument świadczący o przynależności terenu. W przypadku gdy wnioskujący o pozwolenie nie jest właścicielem działki, musi dołączyć pisemną zgodę właściciela działki. W przypadku odrzucenia wniosku o pozwolenie wycinki, pozostaję 14 dni na odwołanie się od decyzji do lokalnego samorządowego kolegium odwoławczego.

Zwolnienia z obowiązku uzyskania odpowiedniego zezwolenia dotyczą drzew lub krzewów:
- w lasach;
- owocowych, z wyłączeniem rosnących na terenie nieruchomości wpisanej do rejestru zabytków oraz w granicach parku narodowego lub rezerwatu przyrody – na obszarach nieobjętych ochroną krajobrazową;
- na plantacjach drzew i krzewów;
- których wiek nie przekracza 10 lat;
- usuwanych w związku z funkcjonowaniem ogrodów botanicznych lub zoologicznych;
- usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu z obszarów położonych między linią brzegu a wałem przeciwpowodziowym lub naturalnym wysokim brzegiem, w który wbudowano trasę wału przeciwpowodziowego, z wałów przeciwpowodziowych i terenów w odległości mniejszej niż 3 m od stopy wału;
- które utrudniają widoczność sygnalizatorów i pociągów, a także utrudniają eksploatację urządzeń kolejowych albo powodują tworzenie na torowiskach zasp śnieżnych, usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu;
- stanowiących przeszkody lotnicze, usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu;
- usuwanych na podstawie decyzji właściwego organu ze względu na potrzeby związane z utrzymaniem urządzeń melioracji wodnych szczegółowych.

Do zapoznania się z całą ustawą i wszystkimi szczegółami odsyłamy do Ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 roku o ochronie przyrody Art. 83


DAN-MAX

ul. Słoneczna 6

05-332 Siennica

Daniel Gałązka

tel.: 505 079 298

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Garett Bolles Authentic Jersey